Головна
Історія кафедри
Викладацький склад
Навчальна робота
Наукові розробки
Кафедра пропонує
Оголошення
Наші пасічникиКонтакти:

Адреса: м. Київ,
вул. Генерала Родимцева, 19,
Голосіївська навчально-дослідна пасіка

Телефон:   527-80-71
527-88-58

Бджільництву в Боярському коледжі екології і природних ресурсів бути!

Войналович М.В.
Зав. лабораторією бджільництва Боярського коледжу екології і природних ресурсів31 серпня 2009 року в Боярському коледжі екології і природних ресурсів Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулася урочиста церемонія відкриття пам’ятника засновнику коледжу Олексію Хомичу Андріяшеву.

В.Д. Школьний відкриває пам’ятник

Олексій Хомич Андріяшев увійшов в історію як засновник «Практичної школи бджільництва». Окрім того, на своєму рахунку мав низку благочинних справ опікувався незрячими інвалідами війни, займався народним просвітництвом, видавав часопис “Ежегодник пчеловодства” та порушив клопотання перед Міністерством землеробства про заснування Південно-Російського товариства бджільництва. У лютому 1897 року О.Х. Андріяшева обрали головою цього товариства.

У червні 1902 року прийнято височайше повеління Государя-Імператора про виділення товариству 5 десятин казенної землі та 150 штук дубових і соснових колод у Збірно-Будаївській лісовій дачі для закладання “Практичної школи бджільництва” поблизу залізничної станції Боярка. Цього ж року тут були зведені перші будівлі для школи.

Завдяки пожертвуванням Андріяшева у Києві була відкрита “Практична школа бджільництва”, яка у 1904 році перебазувалася в Боярку.

В останні роки життя Олексій Хомич тяжко хворів і майже втратив зір, але до самої смерті продовжував займатися бджолярством. Помер О.Х. Андріяшев 31 липня 1907 року і був похований на Байковому кладовищі у Києві.

У другу річницю смерті Олексія Хомича, 12 листопада 1909 p., школі присвоєно назву "Боярська практична школа бджільництва, садівництва та городництва ім. Андріяшева О.Х".

На початку 20-х pp. школу реорганізовано в середній спеціальний навчальний заклад, який згодом перейменовано в технікум бджільництва і шовківництва. Підготовка бджолярів у технікумі велася до 1952 p.

На урочисте відкриття пам’ятника завітали проректор з наукової та інноваційної діяльності Національного університету біоресурсів і природокористування України Мельничук М.Д., заступник голови Києво - Святошинської райдержадміністрації Лук’янчук О.С., директор інституту бджільництва ім. П.І. Прокоповича Боднарчук Л.І., директор ТОВ «Київоблбджолопром» Домбровський В.П., мер м. Боярка Добрівський Т.Г., представники районної ради, голова товариства бджолярів «Оболонь» Дяченко П.К., та інші поважні гості.

Над монументом працювали заслужений архітектор України Климчик В.В. та скульптор Зюзін В.І.

Ініціативна група

Всі роботи по збору коштів на пам’ятник та проведенню робіт з його встановлення взяла на себе ініціативна група на чолі із Школьним Василем Дмитровичем та Кобою Варварою Євменівною.

Окремо слід сказати про Василя Дмитровича Школьного, який у 2002 році розшукав місце захоронення О.Х. Андріяшева і облаштував його. Велику допомогу надавав при створенні навчальної пасіки в коледжі. Ним була встановлена меморіальна дошка на головному корпусі коледжу, але головною його метою було відновлення історичної справедливості і встановлення гранітного погруддя Олексію Хомичу Андріяшеву.

Під час виступу біля пам’ятника із словами глибокої вдячності всім учасникам благодійної акції по збору коштів на спорудження пам’ятника звернулась Коба Варвара Євменівна. Про життєвий шлях О.Х. Андріяшева розповів професор кафедри бджільництва ім. В.А. Нестерводського НУБіП України Поліщук Віктор Петрович. У короткій промові біля пам’ятника Василь Дмитрович Школьний звернувся до молодого покоління вшанувати пам'ять засновнику коледжу.

Донедавна справа бджільництва у самому коледжі була призабута, лише в 2005 році, через 52 роки після останнього випуску бджолярів, на історичній землі Боярського коледжу екології і природних ресурсів знову загули бджоли.

Сьогодні в коледжі здійснюється професійно-технічна підготовка бджолярів на курсах бджільництва. Навчаються на курсах як початківці, так і ті хто вже «знайомий» з бджолами, але відчувши дефіцит знань і навичок приходять до нас на навчання. Навчання організовано так, що заняття проходять по суботах та неділях, це в свою чергу дає можливість відвідувати їх людям які протягом тижня зайняті на основній роботі, навчанні тощо.

Коледж запрошує читати лекції та проводити майстер-класи відомих вчених та бджолярів-практиків.

Навчання на курсах триває 6 місяців, з яких близько 3 місяців відведено для практичного навчання.

В.П. Поліщук з викладачами і слухачами курсів

П.Я. Хмара читає лекцію слухачам курсів

За час навчання слухачі курсів здобувають знання з таких дисциплін:

   - Біологія медоносної бджоли;
   - Медоносна база та запилення сільськогосподарських рослин;
   - Пасічні будівлі, вулики та пасічницький інвентар;
   - Розведення та утримання бджіл;
   - Хвороби, вороги та шкідники бджіл;
   - Продукти бджільництва;
   - Організація бджільництва.

Крім викладення лекційного матеріалу до уваги слухачі курсів пропонується різноманітні відеофільми на бджільницьку тематику, що дає можливість повніше засвоювати викладений теоретичний матеріал.

Для практичного навчання в коледжі є навчальна пасіка, яка нараховує 20 бджолиних сімей, на ній слухачі курсів опановують практичні навички роботи з бджолами.

Навчальна пасіка коледжуСлухачі курсів на пасіціНавчання на курсах розпочинається на початку лютого кожного року, це дає можливість оптимально поєднувати теорію з практикою. За зимові місяці слухачі опановують теоретичні аспекти пасічникування, а з початком пасічницького сезону переходять до виконання практичних робіт на пасіці.

Випускники курсів отримують свідоцтво державного зразка, з присвоєнням робітничої професії «Бджоляр 3-го розряду».


назад

© 2008-2017 Кафедра конярства і бджільництва НУБіП України    Дата останнього оновлення Дата оновлення
Розробка і дизайн:    Головецька В.В.  k_pchela@ukr.net