Головна
Історія кафедри
Викладацький склад
Навчальна робота
Наукові розробки
Кафедра пропонує
Оголошення
Наші пасічникиКонтакти:

Адреса: м. Київ,
вул. Генерала Родимцева, 19,
Голосіївська навчально-дослідна пасіка

Телефон:   527-80-71
527-88-58

Русский

Кафедра пропонує

книги по бджільництву,

cтатті з бджільництва
Пропонуємо Вашій увазі навчально-публіцистичне видання В.П. Поліщука ”Бджільництво”. Загальний обсяг книги 293 сторінки.

Книга Бджільництво
В цій книзі з бджільництва широко висвітлено питання:
- біологія медоносної бджоли
- пасічне обладнання, будівлі, механізація виробничих процесів
- утримання та розведення бджіл
- медоносна база та запилення рослин
- технологія виробництва продуктів бджільництва
- хвороби та шкідники бджіл
- економіка та організація бджільництва


Окремим розділом виділено питання лікувальних властивостей продуктів бджільництва за авторством кандидата медичних наук О.В. Корбут.

Вартість – 70 грн.

Контактна інформація:
тел. 066-287-62-60,
        066-709-53-03
e-mail: skrypnyk_v_v@ukr.netБджолярам, спеціалістам галузі бджільництва, студентам аграрних навчальних закладів спеціалізації "Бджільництво", широкому колу читачів, які захоплюються цікавим світом медоносної бджоли пропонується книга по бджільництву І.І. Головецького, В.П. Поліщука, В.В. Скрипник ”Способи заміни та підсаджування бджолиних маток” загальним обсягом 148 стор.

 Книга Способи заміни та підсаджування бджолиних маток
Станьте її власником і відкрийте секрети 100 %-ної вдалої заміни маток! Замінюйте бджолині матки протягом всього сезону легко і успішно! Перетворіть сім’ї-трутівки зі збиткових сімей на медовики! Спростіть роботи на пасіці, використавши винаходи і вдосконалення пасічників-практиків!

Придбання цього концентрату практичної інформації
- зекономить ваші витрати на повторне підсаджування додаткових маток
- збільшить надходження прибутків за рахунок отримання більшої кількості продукції через тимчасові відводки
- підвищить ефективність праці та заощадить ваш час.

Для племінних господарств, які займаються реалізацією маток та пасічницьких магазинів книга стане корисним додатком до продукції, яку ви продаєте .

Вартість книги – 40 грн.

Замовлення за телефоном 066-287-62-60, 066-709-53-03
e-mail: skrypnyk_v_v@ukr.net


Санітарно-гігієнічні аспекти ведення бджільництва
        Санітарно-гігієнічні аспекти ведення бджільництва. Навчальний посібник
І.І. Головецький, В.О. Луців,
О.М. Лосєв, В.М. Поляковський.

     Наведено вплив зовнішніх кліматичних та рельєфних умов на життєдіяльність бджолиної сім'ї; санітарно-гігієнічні вимоги до території та виробничих приміщень пасіки; утримання бджолиних сімей і диких поодиноких бджіл виду осмій у весняно-літній період (виставлення з зимівника, обліт та огляд бджолиних сімей, скорочення та утеплення гнізд, поповнення кормових запасів, забезпечення водою, транспортування бджіл різними видами транспорту, поштове пересилання бджіл та маток); гігієнічні вимоги при виробництві продукції бджільництва (меду, воску, маточного молочка, бджолиного обніжжя, прополісу, апітоксину, стільникових та безстільникових пакетів), до утримання бджіл в осінньо-зимовий період та в теплицях. Описано ветеринарні заходи щодо охорони пасік від занесення хвороб бджіл; вимоги щодо проведення дезінфекції, способи приготування дезінфікуючих розчинів, заходи боротьби з восковою міллю, кліщами, гризунами.

Обсяг книги – 280 стор. Рік видання – 2012. Вартість – 70 грн.
Замовлення за тел. 066-709-53-03,     096-661-63-76,   e-mail: k_pchela@ukr.net
 Книга Нестерводський В.А. Як викохати та вибрати добру бджоляну матку
        Нестерводський В.А. Як викохати та вибрати добру бджоляну матку
    Перевидана наукова публікація 1927 р. відомого вченого, педагога і практика Василя Антоновича Нестерводського. Він розкрив вузькоспеціалізовану тему, яка не втрачає актуальності, наукової цінності та практичного значення й тепер, незважаючи на 80-річну давність. Оскільки сучасні знання стали тепер значно багатшими, співробітники кафедри бджільництва доповнили видання сучасними науковими положеннями та порадами для практичного втілення на пасіках.

Обсяг книги – 63 стор. Рік видання – 2009. Вартість – 18 грн.
Замовлення за тел. 066-709-53-03,     096-661-63-76,    e-mail: k_pchela@ukr.net
 Книга	А. Пшеславский. Перга
        А. Пшеславский. Перга
    Розкрито питання хімічного складу і біологічного значення пилку й перги, вплив запасів перги на якість бджіл, ріст і розвиток сім’ї, замінники перги та їх вплив на розвиток розплоду, перга і продуктивність сім’ї, заготівля пергових стільників, перга як лікувально-профілактичний засіб для людей, прополіс та його роль в бджолиній сім’ї, в медицині.

Обсяг книги – 80 стор. Рік видання – 2010. Вартість – 20 грн.
Замовлення за тел. 066-709-53-03,     096-661-63-76,    e-mail: k_pchela@ukr.net


 Книга о. Микола Михалевич
    о. Микола Михалевич (1843-1922)
    Видання включає біографію видатного пасічника Миколи Михалевича, який зробив перші кроки в літературі про бджільництво України, та його книгу «Пасіка», вперше видану у 1877 р. Звичайно, книга «Пасіка» не є практичним посібником для сучасних пасічників, однак вона має історичне значення і свою цінність, оскільки з 1877 р. до 1922 р. витримала п’ять перевидань. Книга надрукована без змін правопису, зі збереженням тогочасної мови. Видання висвітлює три сторони доброго пасічництва: що треба знати, аби пасіка добре велася; що треба мати, аби пасіка добре велася; що, коли і як треба робити, щоби пасіка все добре велася.
    Ознайомлення з книгою дозволяє глибше пізнати історичний розвиток українського пасічництва.

Обсяг книги – 99 стор. Рік видання – 2006. Вартість – 15 грн.
Замовлення за тел. 066-709-53-03,     096-661-63-76,  e-mail: k_pchela@ukr.net


 Книга	Солодкий, духмяний, цілющий
        Солодкий, духмяний, цілющий
    Подано рекомендації Н.П. Іойриша та інших вітчизняних і зарубіжних авторів щодо застосування меду при різних захворюваннях (застудних, ран, верхніх дихальних шляхів, легенів, серця, шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, очей, нервової системи, грипу і ГРВІ), шкірних, мед в післяопераційний період, в лікувальній косметиці, напої з використанням меду, мед у харчуванні немовляти.

Обсяг книги – 50 стор. Рік видання – 2011. Вартість – 18 грн.
Замовлення за тел. 066-709-53-03,     096-661-63-76,    e-mail: k_pchela@ukr.net
 Книга Рецепти здоров'я для кожної родини Частина 2
         Олена Світко. Рецепти здоров’я для кожної родини.
            Книга 2
    Продовження розмови з читачами на тему збереження здоров’я. Зміст книги охоплює питання: печінка (компреси для печінки, холецистит, жовчокам’яна хвороба, як позбутись паразитів); лікуємо шкіру (екзема, прищі, фурункули, псоріаз); нирки (очищення, лікування каменів нирок, кісти, пієлонефриту, нетримання сечі); лікування суглобів; як позбутись головного болю; для майбутніх мам – гімнастика проти закрепів; природа на допомогу серцю.

Обсяг книги – 64 стор.
Вартість – 20 грн.
 Книга Кораблев И.И. Медоварение и медофруктовое виноделие
        Кораблев И.И. Медоварение и медофруктовое виноделие
    Книга видатного бджоляра, який описав способи переробки меду-сирцю в меди-напої.
Видання включає розділи:
- які напої можна приготувати з меду (використання фруктів і ягід для медових напоїв; на чому основане медоваріння і виноробство; про бродіння)
- різні раси (сорти) дріжджів
- різні типи медових напоїв (вибір меду-сирцю; основні процеси приготування медових напоїв; приготування варених медів; визначення цукру в ситі; приготування і варіння медової сити; бродіння; переливання молодого вина; зберігання меду і його дозрівання; рецепти міцних натуральних медів; меди фруктові; рецепти приготування фруктових варених медів; медофруктові вина)
- перелік основних робіт при виготовленні вин (приготування соку; що робити з м’якоттю; як приготувати сусло для бродіння; рецепти медофруктових вин; освітлення вина; дозрівання напоїв; виправлення напоїв; дефекти медових вин)

Обсяг книги – 52 стор. Рік видання – 2009. Вартість – 25 грн.
Замовлення за тел. 066-709-53-03,     096-661-63-76,    e-mail: k_pchela@ukr.net

 Книга	К.В. Иванченко Фермерское виноделие
        Иванченко К.В.
    Фермерское виноделие

    Издание содержит теоретические и практические сведения о сортах винограда, в том числе новой селекции, как сырья для виноделия. Описано особенности уборки винограда, подготовки к сезону виноделия. Кратко изложена технология получения различных типов вин (столовых виноградных, газированных, крепленных, особенности переработки некондиционного винограда), методика выполнения несложных анализов виноматериалов; требования, предъявляемые к помещению для выдержки виноматериалов, таре и оборудованию. Освещены правила дегустации винодельческой продукции, приведены специальные термины и определения. Изложены основные дефекты вин и способы их устранения, рецепты безалкогольного консервирования ягод винограда, приготовления виноградных десертов и восточных сладостей. Описаны отдельные аспекты проблемы вина и здоровья человека. Книга предназначена для фермеров, виноделов-любителей.

Обсяг книги – 120 стор. Рік видання – 2011. Вартість – 30 грн.

 Книга Б.А. Охотский Пчелы-целители
        Б.А. Охотский Пчелы-целители
    Книга відомого лікаря України Бориса Олександровича Охотського – це його накопичений багаторічний досвід застосування продуктів бджільництва. Вживаючи мед, маточне молочко, квітковий пилок, використовуючи бджолину отруту, прополіс, можна не лише вилікувати захворювання і зміцнити організм, але й сповільнити процеси старіння та продовжити життя. Прикладом цього служить сам автор, який відсвяткував свій 95-річний ювілей.
    У книзі сконцентровано рецепти лікування поширених захворювань, рекомендованих медиком, що значно підвищує ймовірність правильного, обґрунтованого застосування продуктів бджільництва.

Обсяг книги – 74 стор. Рік видання – 2007. Вартість – 22 грн.
Замовлення за тел. 066-709-53-03,     096-661-63-76,     e-mail: k_pchela@ukr.net

 Книга	Микола Амосов Здоров’я
        Амосов Микола
    Здоров’я

    Цю книгу справедливо можна назвати малою енциклопедією здоров’я. Гранично стисло академік Микола Михайлович Амосов подає ази знань – від будови клітини тіла до соціальних аспектів сучасної медицини. Тут розповідається, як зрозуміти звичайні аналізи, одержані в поліклініці, і як бути в екстремальних випадках загрози здоров’ю людини. Ви прочитаєте про особливості різних хвороб, які загрожують людині, а головне – про те, як своєчасно запобігати їм правильним способом життя – харчуванням, фізкультурою, зниженням ваги тіла і боротьбою зі шкідливими звичками. Коротко, з висоти віку, автор торкається і питань сексу.
    Автор щедро ділиться своїм багатющим досвідом лікаря-практика, а в розділі «Експеримент» радить, як омолодитися літнім людям.

Обсяг книги – 148 стор. Рік видання – 2011. Вартість – 35 грн.

Замовлення за тел. 066-709-53-03,     096-661-63-76,  
e-mail: k_pchela@ukr.net
 Книга	Как правильно употреблять мед и другие продукты пчеловодства
        Ю.Н. Солоденко, И.В. Солоденко
    Как правильно употреблять мед и другие продукты пчеловодства

    В издании в реферативной форме приведены практические рекомендации по получению, использованию и правильному хранению продуктов пчеловодства. В книге рассмотрены такие продукты пчеловодства: мед (откачанный и сотовый), забрус, пчелиная обножка (пыльца), перга, прополис, воск, маточное молочко, гомогенат трутневых личинок (трутневое молочко), огневка, пчелиный яд, лечение в биодомике, ингаляции из улья.
    Книга предназначена для широкого круга читателей, интересующихся продуктами пчеловодства.

Обсяг книги – 20 стор. Рік видання – 2013. Вартість – 25 грн.

 Книга	Апитерапия болезней мочеполовой системы
        Ю.Н. Солоденко, И.В. Солоденко
    Апитерапия болезней мочеполовой системы

    Продукты пчеловодства в сочетании с некоторыми травами обладают хорошими профилактическими и лечебными свойствами при заболеваниях мочеполовой системы. В книге описаны основные симптомы, способы лечения и профилактики таких заболеваний мочеполовой системы, как аденома предстательной железы, хронический простатит, импотенция, хронический пиелонефрит, хронический гломерулонефрит, мочекаменная болезнь, цистит, уретрит, нефроптоз, туберкулез почек, хроническая почечная недостаточность, недержание мочи у детей. Предложены рецепты фитотерапии, применяемые в нефрологии.
    Книга написана врачами по образованию, практиками-апитерапевтами, что вызывает доверие к изложенным рекомендациям.

Обсяг книги – 22 стор. Рік видання – 2014. Вартість – 25 грн.

 Книга Лікарські рослини. Застереження допитливого лікаря
      Є. Поліщук       Лікарські рослини. Застереження допитливого лікаря
    Використання рослин для оздоровлення та лікування набуло значної популярності. Зросла кількість різноманітної літератури про сприятливі наслідки фітотерапії. Але чомусь після лікування травами ніхто не звертає увагу на ускладнення, які, зрозуміло, бувають після будь-яких ліків.
    Книга Євгена Поліщука органічно поєднує знання про деякі рослини із належними (часом несподіваними) фаховими застереженнями, а оскільки автор – спостережлива доскіплива людина, майстер художнього слова, лікар-онколог і визнаний вчений, то пропонований увазі читача твір продовжує та розвиває властивий йому спосіб науково-популярного письменства. А як було б добре, аби, скажімо, до кожної статті авторитетного довідника з лікарських рослин окремо існувало оповідання на зразок написаних Є.Поліщуком…
    Та початок покладено! Читач цієї книги із задоволенням й користю для себе прочитає її. Фахові застереження і перевірені досвідом поради та приписи багатьом стануть у пригоді, маленькі та більші відкриття чекають на кожного, радість інтелектуального спілкування опанує небайдужих. Книга розрахована на широке коло читачів.

Обсяг книги – 68 стор. Рік видання – 2013. Вартість – 18 грн.

Замовлення за тел. 066-709-53-03,     096-661-63-76,
e-mail: k_pchela@ukr.net

Книга Деревні медоноси та пилконоси України (весняні)
        Деревні медоноси та пилконоси України (весняні)
    У цьому виданні колектив авторів узагальнив досвід багаторічної роботи про весняно-квітуючі дерева, кущі та ліани – медоноси та пилконоси України. Наведено дані про родову та видову назви цих медоносів, їхнє поширення, кількість видів у роді, кращі методи розмноження тієї чи іншої рослини, середні дати квітування, запах і колір квіток, їхні розміри, тривалість квітування, медопродуктивність і пилконосність.
    Книга ілюстрована кольоровими фотографіями.

Обсяг книги – 90 стор. Рік видання – 2008. Вартість – 20 грн.
Замовлення за тел. 066-709-53-03,     096-661-63-76,
e-mail: k_pchela@ukr.net
 Книга Деревні медоноси та пилконоси України (літні та осінні)
        Деревні медоноси та пилконоси України (літні та осінні)
    В книзі узагальнено досвід багаторічної роботи вивчення біологічних даних та агротехніки вирощування деревних медоносів та пилконосів як літніх, так і осінніх. По кожному виду визначено медопродуктивність, середню дату початку та тривалості квітування, колір квіток, життєву форму (дерево чи чагарник), їхнє поширення на континентах світу та наявність в Україні. Наведено кількість деревних рослин у роді і способи їх розмноження.
    Книга ілюстрована чорно-білими та кольоровими малюнками.

Обсяг книги – 84 стор. Рік видання – 2007. Вартість – 20 грн.
Замовлення за тел. 066-709-53-03,     096-661-63-76,
e-mail: k_pchela@ukr.net
 Книга	Трав’янисті медоноси та пилконоси України (весняні)
        Трав’янисті медоноси та пилконоси України (весняні)
    У книзі описано трав’янисті весняні медоноси і пилконоси, строки та тривалість їх цвітіння, медопродуктивність і пилконосність, колір квіток, плодів, найприйнятніші методи розмноження, місця росту рослин. Книга ілюстрована кольоровими фотографіями.

Обсяг книги – 76 стор. Рік видання – 2010. Вартість – 20 грн.
Замовлення за тел. 066-709-53-03,     096-661-63-76,    e-mail: k_pchela@ukr.net
 Методичні рекомендації
        Поліщук В.П., Головецький І.І., Метлицька О.І., Скрипник В.В.
   Методичні рекомендації з оцінювання чистопородності бджіл та створення внутрішньопородного типу

    Висвітлено питання оцінювання чистопородності бджіл районованих в Україні порід за методами екстер’єрних промірів окремих частин екзоскелету (довжини хоботка, кубітального індексу, дискоїдального зміщення, форми воскового дзеркальця п’ятого стерніту), визначення фізіологічної активності гіпофарінгеальних залоз і поведінки робочих особин сім’ї та ознак їх генома шляхом ДНК-тестування. Викладено методичні аспекти створення шляхом селекції внутрішньопородного типу українських бджіл на прикладі селекційного досягнення – внутрішньопородного типу «Хмельницький», якому присвоєно заводську марку «УХм».
    Методичні рекомендації розраховані на керівників бджолопідприємств, спеціалістів і працівників у сфері племінної справи, науковців, викладачів і студентів спеціальності «Бджільництво», бджолярів, які цікавляться племінною справою у бджільництві.

Обсяг книги – 20 стор. Рік видання – 2009. Вартість – 12 грн.
Замовлення за тел. 066-709-53-03,     096-661-63-76,   e-mail: k_pchela@ukr.net
Послуги кафедри

Забезпечує:
- підготовку магістрів за напрямом 8.090102 технологія виробництва і переробки продукції тваринництва за спеціальністю 8.130204 "Бджільництво";

- викладання дисциплін з бджільництва за напрямами підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем "Бакалавр" - агрономія 6.090101, технологія виробництва і переробки продукції тваринництва 6.090102;
- підготовку аспірантів і докторантів за спеціальністю 06.02.04 - технологія виробництва продуктів тваринництва;
- підготовку підручників, навчальних посібників і практикумів із бджільництва для навчальних закладів І-IV рівнів акредитації;
- виконує функції координаційного центру з бджільництва у підготовці фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів;
- підвищення кваліфікації спеціалістів галузі.

Розробляє:
- типові програми, методичні рекомендації з дисциплін бджільництва;
- стандарти, технічні умови, бізнес-плани й іншу документацію з виробництва продукції бджільництва, виведення та штучного осіменіння бджолиних маток, розмноження бджолиних сімей і пакетів бджіл;
- методики, й способи та технології з бджільництва.

Пропонує технології:
- переробки воскової сировини;
- виробництва тістоподібного та інвертованого вуглеводного корму для бджіл;
- виробництва меду, пилку, маточного молочка, перги, прополісу, бджолиної отрути на пасіках;
- підготовки бджолиних сімей до медозбору;
- перевезення бджолиних сімей на медозбір і запилення;
- прискореного відтворення бджолиних сімей;
- підготовка бджолиних сімей до зимівлі.

Надасть кваліфіковану допомогу:
- при організації пасік для виробництва меду, воску, прополісу, бджолиних маток, нових бджолиних сімей;
- з організації та проведення племінної роботи;
- у придбанні насіння медоносних рослин;
- в організації запилення ентомофільних рослин у відкритому грунті і теплицях.

Проводить:
- дослідження якості меду, воску, воскової сировини, прополісу та іншої продукції, а також інвентарю на відповідність стандартам з видачею відповідних сертифікатів або сертифікацію процесів виробництва;
- епізоотичне обстеження пасік і складення плану ветеринарно-санітарних і зоогігієнічних заходів з ліквідації захворювань бджіл;
- вивчення нектаропродуктивності і відвідування бджолами нових сортів ентомофільних рослин і медоносних угідь;
- оцінку нового бджільницького інвентарю та обладнання.

Організує:
- підготовку тематичних підбірок спеціальної літератури і перекладів найновітнішої інформації з закордонних видань;
- підготовку і видання рекомендацій з актуальних питань бджільництва;
- забезпечення стандартами і технічними умовами з бджільництва;
- координацію з суміжними підприємствами і закладами;
- узагальнення досвіду передових бджолярів і проведення семінарів з актуальних проблем бджільництва;
- навчання працівників методам визначення якості продукції бджільництва, техніці інструментального осіменіння бджолиних маток тощо;
- інші роботи відповідно до нашої спеціалізації і вимог.

Ціни на послуги - договірні.
Статті

Поліщук В.П.
Переробка меду на питво


“Колись мед був у широкому вжитку, але з того часу, як з’явився цукор, споживання меду дуже зменшилось. Тому зараз особливого попиту на нього нема, а єдиний вихід щодо збуту меду, це переробка його в медове питво. Виготовлений добре мед, як каже проф. Цесельський, значно кращий за дорогі закордонні вина... читати далі>>Войналович М.В., Скатерна Л.В.
110-та золота осінь в Боярському колежі екології і природних ресурсів


Минуло 110 років з того дня як в Будаївській лісовій дачі заснована Практична школа бджільництва, 60 років – як “Боярський технікум бджільництва” припинив підготовку техніків-бджолярів і 7 років як відновлена підготовка бджолярів у ВП НУБіП України “Боярський колеж екології і природних ресурсів”... читати далі>>Головецький І.І.
Українські бджоли в своєму ареалі


Нині в Україні створена мережа племінних господарств, в яких проводиться робота з селекції, збереження та репродукції української та карпатської порід бджіл. Вона складається з племінних заводів, племінних бджолорозплідників та племінних пасік, атестованих Міністерством аграрної політики України. В ареалі української породи спеціалізовані бджолорозплідницькі господарства і пасіки комплексного виробничого напряму стають осередками чистопородного її розведення і відродження.... читати далі>>

Броварський В.Д.
Потокова технологія штучного осіменіння бджолиних маток

У технології штучного виведення бджолиних маток бджологосподарства розплідницького напряму спеціалізації все ширше запроваджують штучне осіменіння. Ця технологія дозволяє не тільки отримувати племінний матеріал відомого походження, але й... читати далі>>

Скрипник В.В., Головецький І.І., Бочков В.М., Корбут О.В.
Маточне молочко: властивості, технологія отримання, зберігання, застосування

Протягом багатьох століть співіснування людини з медоносними бджолами їх гніздо стало для нас невичерпним джерелом різноманітних за складом і властивостями продуктів. Поряд з основною продукцією бджільництва – медом і воском, останнім часом зростає попит на додаткові продукти... читати далі>>Скрипник В.В., Головецький І.І., Бочков В.М., Корбут О.В.
Одержання прополісу – збільшення прибутковості пасіки, зміцнення здоров’я людей

Продукти, які ми отримуємо від бджіл, дуже різноманітні за походженням, складом, властивостями і значенням для людей. Серед пасічної продукції на першому місці і за обсягом виробництва, і за попитом серед населення займає мед. Але не менш важливе значення в раціональному харчуванні, профілактиці і лікуванні захворювань мають... читати далі>>Тюрдьо О.І., Лосєв О.М.
Мед у житті людини

З настанням нової ери – вік правління машин, людина все частіше стала забувати про споріднені зв’язки з природою, про те, що потрібно вести здоровий спосіб життя, а саме вживати якісну їжу, займатися фізкультурою і лише в тому випадку їй непотрібно буде купувати дорогі ліки в аптеках і не надіятися без надії на допомогу так званих «народних цілителів»... читати далі>>Олексій Лосєв, Оксана Тюрдьо
Бджолиний "хліб"

Ще з давніх-давен на Русі займалися бджільництвом. Для язичників це був вельми цінний промисел і люди двічі на рік відзначали «бджолині свята»: на весні, коли розпочинався весняно-літній сезон, і восени – після закінчення турботи на пасіці. Але весь цей час, і аж до наших днів, бджола була цікава людям лише завдяки меду... читати далі>>Лосєв О., Шевченко Л., Гришко С.
Фізіологічні аспекти використання хелатних сполук у живленні бджіл

Для нормальної життєдіяльності і розмноження бджолина сім’я, незалежно від періоду сезону, повинна отримувати з кормом білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни та воду. При цьому головним джерелом білків, жирів, мінеральних речовин, вітамінів є квітковий пилок... читати далі>>

Войналович М.В.
Бджільництву в Боярському коледжі екології і природних ресурсів бути!


31 серпня 2009 року в Боярському коледжі екології і природних ресурсів Національного університету біресурсів і природокористування України відбулася урочиста церемонія відкриття пам’ятника засновнику коледжу Олексію Хомичу Андріяшеву... читати далі>>Войналович М.В.
Боярська практична школа бджільництва, 110 років від дня заснування


Боярська практична школа бджільництва заснована 17 червня 1902 року «Височайшим повелінням Государя Імператора» про виділення п’яти десятин землі та 150 дубових та соснових колод Південно-Російському товариству бджільництва для будівництва школи у Збірно-Будаївський лісовій дачі поблизу залізничної станції Боярка... читати далі>>Головецький І., Іваненко В.
Виготовлення медового оцту


Ополіскуючи забрус, миючи медогонку, відра, ситечка, інший посуд від меду, у пасічників накопичується велика кількість солодкої медової води (сити), яку можна використати для приготування медового оцту. В оцет переробляють і прокислі медові вина та осади в діжках від медових напоїв.

Для приготування медового оцту до сити... читати далі>>

© 2008-2017 Кафедра конярства і бджільництва НУБіП України    Дата останнього оновлення Дата оновлення
Розробка і дизайн:    Головецька В.В.  k_pchela@ukr.net