Головна
Історія кафедри
Викладацький склад
Навчальна робота
Наукові розробки
Кафедра пропонує
Оголошення
Наші пасічникиКонтакти:

Адреса: м. Київ,
вул. Генерала Родимцева, 19,
Голосіївська навчально-дослідна пасіка

Телефон:   527-80-71
527-88-58

Русский
За матеріалами досліджень минулих років оформлено створення внутріпородного типу українських бджіл “Хмельницький” відповідно до встановлених вимог подання на предмет затвердження і реєстрації селекційного досягнення.

Визначена для цього комісія провела у травні 2005 р. державну апробацію бджіл хмельницького типу і подала до Мінагрополітики України відповідний акт з пропозицією затвердити селекційне досягнення.

Секція виробництва та переробки продукції тваринництва і птахівництва Науково-технічної ради Міністерства аграрної політики України затвердила висновки експертної комісії за результатами апробації внутрішньопородного типу і підтвердила відповідність апробації встановленим вимогам (протокол № 6 від 21 грудня 2005 року).

Спільним наказом Мінагрополітики України та Української академії аграрних наук (№ 804/114) від 15.11.2007 р. затверджено внутрішньопородний тип української породи бджіл “Хмельницький”. Створений шляхом селекції внутрішньопородний тип та його дев’ять генеалогічних груп за номерами родоначальниць – 90, 163, 38, 119, 86, 180, 55, 111, 100 визнано як нові селекційні досягнення у тваринництві України. Внутрішньопородному типу української породи “Хмельницький” надано заводську марку УХм.

Результати досліджень широко оприлюднені в доповіді на ХХХХ Міжнародному конгресі з бджільництва “Апімондія” (Австралія, Мельбурн, 10 вересня 2007, резюме доповіді опубліковано в збірнику Матеріалів ХХХХ Міжнародного Конгресу Апімондії).

В результаті багаторічних досліджень розроблено потокову технологію одержання бджолиних маток за штучного введення сперми (Припіхвове осіменіння бджолиних маток /методичні рекомендації/).

Співробітниками кафедри виконуються науково-дослідні роботи з ініціативних тем, які спрямовані на вдосконалення отримання плідних бджолиних маток за рахунок використання штучного введення сперми, досліджуються питання поведінки та репродуктивної функції трутнів, удосконалення оцінки материнських сімей. На основі цих досліджень співробітниками подано до впровадження наукові розробки:

1) Розроблено потокову технологію штучного введення сперми в статеві шляхи бджолиних маток;

2) Спосіб виведення трутнів у батьківських сім’ях;

3) Проведено наукове обґрунтування модернізації та участь в організації промислового виробництва пилковловлювачів для одержання бджолиного обніжжя (агропромислова фірма “Меліса–93”) (Поліщук В.П.).
При виконанні науково-дослідної роботи розроблено систему обліку племінних ресурсів бджільництва.


Розробки співробітників кафедри зареєстровано в Інституті промислової власності з видачею патентів на корисну модель.
Спосіб структурування внутріпородного типу бджіл
Спосіб одержання секційного меду
Розробки кафедри широко використовуютьс яна практиці.
Спосіб отримання секційного меду
Вуликова рамка для отримання секційного меду

Кафедра постійно розширює зв'язки з міжнародними і вітчизняними організаціями, дослідними установами та навчальними закладами. В. Броварський в Пекінській академії сільськогосподарських та лісових наук

В першу чергу різнобічна робота здійснюється з кафедрою бджільництва Башкирського державного аграрного університету, Інститутом бджільництва Росії (м. Рибне Рязанської області), Тімірязівською сільськогос-подарською академією (Російська Федерація, м. Москва), Інститутом бджільництва Австрії (м. Луан-ам-Зєє), фірмою “Садецький Бартнік” (Польща), Пекінською академією сільськогосподарських та лісових наук (Китай), науковцями Словакії, Кореї.© 2008-2017 Кафедра конярства і бджільництва НУБіП України    Дата останнього оновлення Дата оновлення
Розробка і дизайн:    Головецька В.В.  k_pchela@ukr.net